Hakkımızda

Termo Teknik, uluslararası ısı devi Stelrad Radiators Group’un Türkiye iştiraki ve Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçilerindendir.

1966 yılında Türkiye’nin lider radyatör üreticisi olarak faaliyetine başlamış; 1999’da uluslararası ısı devi Stelrad Radiators Group (SRG)’a katılmış; iç ve dış pazardaki gücünü katlayarak arttırmaya devam etmiştir.

Türkiye’deki yatırımı 120 milyon doların üzerinde olan Termo Teknik, yıllardır ISO500 listesinde en büyük sanayi şirketleri arasında yer aldığı gibi, sektöründe 2005 yılından bu yana toplam 9 kez ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görülmüştür.

50 yıldır devam ettiği yolculuğu sonunda bugün ürünlerini Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyada; aralarında ABD ve Rusya’nın da bulunduğu 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. 2009’dan bu güne de, Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz deneyimine sahip İngiltere’de 6 Sigma ile üretilen nitelikli kombi ve kazan grubunu Türk tüketicisine sunmaktadır.

Termo Teknik Çorlu Üretim Tesisleri

1966 yılında İstanbul İstinye’de kurulan Termo Teknik fabrikası, Türk sanayisinin dönüşümüne paralel olarak 1991 yılında Çorlu’daki yeni modern tesislerine taşınmıştır.

2016 yılında tamamlanan yeni yatırımı ile dünyanın en büyük panel radyatör fabrikası haline gelen Termo Teknik üretim tesisleri, bugün toplamda 120 milyon doları bulan yatırımı, yıllık 5 milyon metre üretim kapasitesi ve 84.000 metrekare arazi üzerine kurulu 43.000 metrekare kapalı alana sahiptir.